A biliárd mint nagy múltú játék örök klasszikus, ezért ki ne szeretné megidézni akár a saját otthonában egy este erejéig. A játékokkal kéz a kézben jár a versengés, ami pezsdítően hat az érzékekre, ezért jó ötlet lehet egy ilyen téma köré építeni egy eseményt. Elsőre talán azt gondolhatnánk, hogy a biliárd tematikájú buli megszervezése nehézkes és rettentő költséges, de némi kreativitással megvalósítható.
Teremtsünk egy stílusos biliárdszalont idéző környezetet! Egy klub fő ismertetőjegyei a hangulatos világítás, a félhomály, a bordó-fekete színárnyalatok, és természetesen a zöld, – újabban a kék – posztó. Az élményt tovább fokozhatjuk, ha halk aláfestő zenét is alkalmazunk.Dekorációnak használhatunk gömb alakú lufikat, vagy kivágott korongokat, a golyó külsejét idézve, amikkel a poharakat, vagy tálakat díszíthetjük.
Ételekben egyértelműen a snackeket részesítsük előnyben. Lehetőségeink széles skálán mozognak, a sósmogyorótól elkezdve, a ropin át, de a különféle chipsekig, bármit bevethetünk.
Táplálóbb finomságok kihelyezéséről se feledkezzünk el teljesen, de törekedjünk a könnyedségre, mint a hidegtálak, vagy az egyszerű előételek.
A buli Achilles sarka egyértelműen maga a játék megszervezése, ha nem rendelkezünk biliárdasztallal. Ebben az esetben sem kell lemondanunk a biliárd buliról, csak elő kell venni a kreativitásunkat.
Íme néhány ötlet a helyzet megoldására:
A 21 században, a technika világában lehetőségünk nyílik a virtuális térben való játékra különböző konzolok segítségével.Otthon elkészíthető billiárdasztal hétköznapi tárgyakból:
Szükséges alapanyagok:
- 16 db kisméretű gumilabda (8,5 -11 cm átmérőjű)
- filctoll
- 1 csomag hurkapálca (25 vagy 50 darabos)
- némi vattapamacs
- szigszalag
- zöld, kék, vagy bordó színű pléd
- néhány vastag könyv
Biliárdgolyók: a játékhoz 16 golyó szükséges, – esetünkben kislabda – 1 db fehér, 1 db fekete, és 7-7 db egyforma labda. A filctollal rajzoljuk meg a számokat, illetve a két csapat megkülönböztető jelzéseit, a „teli” és a „csíkos” golyókat.Dákó készítése: a kislabdákhoz mérten fogjunk kellő mennyiségű hurkapálcikát, gumizzuk össze, és kezdjük el szorosan rácsavarni a szigszalagot, úgy hogy az egyik végét párnázzuk ki vattával, majd dekoráljuk kedvünkre.
A biliárdasztal: a plédet terítsük le a használni kívánt asztalra, majd a könyveket oldalfekvésben használjuk fel a téglalapforma kialakításához, úgy, hogy közben hagyunk helyet a lyukaknak.
A házilag készített eszközöknél rengeteg módon finomíthatunk a technikán, és a dizájnon, nézzünk jól körül otthon, hátha akad valami hasznos. Ne izguljunk, ha nagyon kezdetleges, „kézzel” gyártott eredményt kapunk, a hatás biztos nem marad el.
További lehetőségként – különösen ha gyerekeknek szervezzük a bulit - vehetünk mini biliárd asztalt, vagy ha mindenképpen ragaszkodunk az eredeti mérethez, bérelhetünk is.